5. ročník Klubového závodu v Autocrossu

Pátý ročník Klubového závodu v Autocrossu – Alvari–Vasport Holiday Racing se uskuteční ve Štikovské rokli u Nové Paky v tradičním termínu, o prvním srpnovém víkendu, který letos vychází na 5. a 6. srpna.

K 1. 8.2023 bylo evidováno celkem 174 přihlášených jezdců z Nizozemí, České republiky, Německa, Belgie a Švýcarska.

Na své si přijdou zejména milovníci „Plechových“ aut. Nejpočetněji zastoupenou divizí je totiž divize TAX do 2 000 cm3, kde je evidováno 33 přihlášených, včetně jezdců, kteří se v nedávné době zúčastňovali závodů Mistrovství Evropy v divizi Touring Autocross. Chybět zde nebude ani Lukáš Vávra.

divizi TAX 4×4 je přihlášeno 14 jezdců, včetně Pavla Vávry.

Dále je v divizi TA1400 evidováno 16 přihlášených jezdců a v divizi TA1600 je přihlášeno 10 jezdců.

V divizi Buggy 4x2 s pohonem jedné nápravy máme evidováno 19 jezdců včetně Stanislava Vavřince a Romana Karáska.

Do divize Buggy 1600 zaslalo přihlášku 18 jezdců. Za volantem Buggy po ex Mistrovi Evropy Vítovi Nosálkovi se předvede František Bedrník. Dále jsou přihlášeni jezdci, kteří se zúčastňují vybraných závodů Mistrovství Evropy a také pátý jezdec průběžného pořadí Mistrovství ČR 2023, Stanislav Kotěšovský.

V divizi Super Buggy je přihlášeno 15 jezdců včetně Václava Rojara, Michala Štětiny, Zdeňka Sekerky a také jednoho nejmenovaného jezdce z Nizozemí, který se zde ve finále při letošním závodě Mistrovství Evropy po karambolu nedobrovolně podíval i se svým vozem za svodidla zdejší trati.

Závody začínají v sobotu 5. srpna v 9: 15 hod. Oficiálním tréninkem. První série rozjížděk bude zahájena v 11:15 hod. a od 14:15 hod. bude následovat druhá série rozjížděk. Od 17:15 hod. se uskuteční třetí série rozjížděk divizí V Buggy (RB160), Crosskart, Crosskart Kids a Junior Buggy.

V neděli začínáme již v 8:00 hod. třetí sérií rozjížděk zbývajících divizí. Od 10:15 hod. následuje Slavnostní představení jezdců, čtvrtá série rozjížděk začne v 10:45 hod. Finálové jízdy začnou v 13:45 hod. a v 17:00 hod. bude závod zakončen u hlavní budovy v depu Vyhlášením vítězů.

Loňský ročník tohoto závodu si můžete připomenou prostřednictvím přiloženého video sestřihu a z fotografií Jakuba Zemana.

Video: Klubový závod v Autocrossu 2022