AUTOCROSS NOVÁ PAKA

Závodní trať ve Štikovské rokli. Na 930 metrech speciálně hlinitopísčité trati každý rok soupeří o vítězství Ti nejlepší jezdci z celé Evropy. Pořadatelé novopackého autoklubu vybudovali závodní areál evropské úrovně, kde se během roku jezdí několik špičkových závodů v různých disciplínách - vedle autocrossových závodů, se zde jezdí motokros, kartcross, hobby autocross a je velmi vyhledáván jako místo teambuildingových akcí a společenských centů.

Parametry závodní tratě

• Povrch: Hlína, jíl, písek
  • Délka: 930 m
  • Šířka: 10-20m
  • Převýšení: 37 m
  • Poloha : Areál závodiště Auto klubu v AČR Nová Paka - Štikovská rokle

Trať je hlinitopísčitá a díky tomu sjízdná takřka za každého počasí. Prostory pro diváky jsou chráněny dvojitými svodidly a nově i FIA plotemu. Díky terénnímu uspořádání je z prostorů pro diváky vidět takřka celá trať. Trať je svým umístěním, terénem a povrchem ojedinělá v Evropě a je mezi jezdci oblíbená. Díky tomu je každoroční účast jezdců největší z celého seriálu mistrovství Evropy. Trať v poslední době prošla několika změnami a tou největší je vytvoření asfaltového startu.