Startuje autokrosové Mistrovství Evropy v Nové Pace

             O víkendu 1. – 3. července se evropská autokrosová elita sejde na závodišti ve Štikovské rokli u Nové Paky. Celkem se organizátorům z Autoklubu Nová Paka přihlásilo více jak sto dvacet jezdců v šesti divizích. Po závodech v Pobaltí a v německém Matschenbergu, to bude v pořadí již čtvrtý závod seriálu Mistrovství Evropy. Na trati se již delší dobu pracuje a pořadatelé doufají, že před závody nepřijde nějaký silný déšť, který by celistvost tratě narušil. Jeden okruh ve Štikovské rokli měří 930 metrů.

             Oficiální program začíná již v pátek od třinácti hodin, kdy jsou na programu administrativní a technické přejímky a také registrace pneumatik. V sobotu začínají od 10:00 volné tréninky. Na ně navážou tréninky měřené, v nichž budou všichni jezdci chtít zajet co nejlepší čas, aby si zajistili co nejlepší postavení na startu prvních závodních kvalifikačních jízd. Ty odstartují v 16:00 hodin.

             Hodně „nabitý“ bude nedělní program. První jízdy startují už v 8:30 hodin. Po kvalifikačních jízdách jsou na programu od 14:30 semifinálové a finálové jízdy. Program zpestří i tradiční slavnostní představení jezdců, které je naplánováno na 10:30 hodin.

            A kde hledat favority kategorií? V Super Buggy to budou především Stubbe, Nikodém, Jordák, Feuillade, Grencis nebo Mercier, a překvapení se očekává od místního matadora Václava Fejfara, který se po mnoha letech vrací za volant speciálu buggy. Nejvíce jezdců je přihlášeno v Buggy 1600 – třiatřicet. Tady budou útočit na nejvyšší příčky Peters, Wibbeler, Holzleitner a doufejme, že i Novotný a Hartman. Kategorii Junior Buggy letos vévodí Češi. Potvrdí svoje ambice Arnošt Florián a sourozenci Pytlounovi? Velmi pěkným výkonem se prezentovala Eliška na posledním závodě v Matschenbergu.

            V kategorii Cross Car budou chtít být rovnocennými soupeři s trojicí Hernandez, Comte, Méat, také naši jezdci Petr Doležal a Adam Kotaška. Překvapením je dvacítka startujících v nemistrovské kategorii Touring Autocross, kde mohou startovat i vozy kategorie H. Tady platí za největší favority Petr Šimurda, Marcel Dlesk a Otakar Výborný. Devět autokrosových nadějí se utká v prezentačním závodě třídy RB 160.

 

Po třech závodech je v Mistrovství Evropy následující:

 

Super Buggy:

  1. Nikodém 2. Stubbe 3. Feuillade 6. Jordák 7.Antony

 

Buggy 1600:

  1. Wibbeler 2. Peters 3. Jaspers 7. Novotný

 

Junior Buggy:

  1. Florián 2. Pytloun 3. Duřt 6. Pytlounová

 

Cross Car:

  1. Méat 2. Firenze 3. Comte 9. Kotaška

 

 

Pavel Vydra

Foto Aleš Rančák