V Nové Pace hodnotili i připravovali novou sezónu.

2018-02-02

V polovině ledna se konala v budově Autoklubu Nová Paka ve Štikově výroční členská schůze autoklubu. Vedle organizačních procedur, jako byla volba výboru AK a revizní komise, se většina programu soustředila na hodnocení sportovních akcí v roce 2017 a na informace k připravovaným závodům v letošní sezóně.

Na vedlejší trati se uskutečnily tři oficiální motokrosové závody. Přebor SMS Pardubice za účasti sto dvaceti závodníků. Mezinárodní mistrovství České republiky juniorů, v němž se představilo okolo stovky jezdců ze sedmi zemí Evropy, a také soukromý motokrosový závod v rámci Motokros Cupu.

Dva velice úspěšné autokrosové závody se uskutečnily na hlavní trati. V květnovém Mezinárodním mistrovství ČR bylo převzato sto jedenáct jezdců (devět ze zahraničí). Nejvíce jich odstartovalo v divizi Kartcross. Velice kladně byl hodnocen, stejně jako při evropském klání, zdokonalený kamerový systém, který důsledně hlídal přestupky jezdců po celé trati. Ke kladnému hodnocení ředitelství přispělo i dodržení časového harmonogramu. Velice pozitivně byla rovněž hodnocena otázka bezpečnosti. Mistrovství Evropy se zúčastnilo sto dvanáct jezdců ze sedmnácti zemí Evropy. V hodnocení pořadatelů ME obsadila Nová Paka třetí místo za francouzskými závody v Saint Igny a Saint Georges. Závodům přihlíželo ve Štikovské rokli více jak deset tisíc diváků.

Autoklub Nová Paka v loňské sezóně úspěšně reprezentovali autokrosaři Václav Fejfar (4. v ME), Pavel Svoboda (Mistr ČR), Jakub Novotný, Filip Hartman, Lubor Zívr, Lukáš Musil, nebo motocykloví závodníci Václav Rais (motokros) a Antonín Plevák (silniční motocyklové závody).

Letošní autoklubáckou sezónu "odstartoval" ples autoklubu, který se uskutečnil první únorový pátek v sále Ježkova statku v Nové Pace. V kalendáři nechybí ani motokrosové závody, terénní golf a především tři závody v autokrosu. Mezinárodní mistrovství České republiky se uskuteční 12. - 13. května. Hlavní událost – Mistrovství Evropy v autokrosu bude Štikovská rokle hostit 30. června a 1. července. Bude to už po čtyřicáté, co se zde představí zahraniční závodníci. Letos čítá kalendář Mistrovství Evropy deset závodů. V polovině srpna se pojede v Nové Pace i jeden ze závodů Kosice Cup.

Zázemí závodiště bude před prvními závody opět vylepšeno a již nyní se mohou příznivci těšit na bohatý tištěný program evropského závodu, v němž se bude prezentovat již zmiňované jubileum. Prostor v medailoncích dostanou současní i bývalí špičkoví závodníci. Již v březnu se mohou příznivci vůně benzínu vydat na besedu s Janem Vitvarem, vnukem slavného motocyklového závodníka Antonína Vitvara. Uskuteční se 23. 3. a další informace budou včas uvedeny ve sdělovacích prostředcích.

Mediální partneři

Partneři závodu

FUSCH OIL AUTOCROSS NOVÁ PAKA
FIA MISTROVSTVÍ EVROPY 2017