V Nové Pace hodnotili i připravovali novou sezónu.

2018-02-02

V polovině ledna se konala v budově Autoklubu Nová Paka ve Štikově výroční členská schůze autoklubu. Vedle organizačních procedur, jako byla volba výboru AK a revizní komise, se většina programu soustředila na hodnocení sportovních akcí v roce 2017 a na informace k připravovaným závodům v letošní sezóně.

Na vedlejší trati se uskutečnily tři oficiální motokrosové závody. Přebor SMS Pardubice za účasti sto dvaceti závodníků. Mezinárodní mistrovství České republiky juniorů, v němž se představilo okolo stovky jezdců ze sedmi zemí Evropy, a také soukromý motokrosový závod v rámci Motokros Cupu.

Dva velice úspěšné autokrosové závody se uskutečnily na hlavní trati. V květnovém Mezinárodním mistrovství ČR bylo převzato sto jedenáct jezdců (devět ze zahraničí). Nejvíce jich odstartovalo v divizi Kartcross. Velice kladně byl hodnocen, stejně jako při evropském klání, zdokonalený kamerový systém, který důsledně hlídal přestupky jezdců po celé trati. Ke kladnému hodnocení ředitelství přispělo i dodržení časového harmonogramu. Velice pozitivně byla rovněž hodnocena otázka bezpečnosti. Mistrovství Evropy se zúčastnilo sto dvanáct jezdců ze sedmnácti zemí Evropy. V hodnocení pořadatelů ME obsadila Nová Paka třetí místo za francouzskými závody v Saint Igny a Saint Georges. Závodům přihlíželo ve Štikovské rokli více jak deset tisíc diváků.

Autoklub Nová Paka v loňské sezóně úspěšně reprezentovali autokrosaři Václav Fejfar (4. v ME), Pavel Svoboda (Mistr ČR), Jakub Novotný, Filip Hartman, Lubor Zívr, Lukáš Musil, nebo motocykloví závodníci Václav Rais (motokros) a Antonín Plevák (silniční motocyklové závody).

Letošní autoklubáckou sezónu "odstartoval" ples autoklubu, který se uskutečnil první únorový pátek v sále Ježkova statku v Nové Pace. V kalendáři nechybí ani motokrosové závody, terénní golf a především tři závody v autokrosu. Mezinárodní mistrovství České republiky se uskuteční 12. - 13. května. Hlavní událost – Mistrovství Evropy v autokrosu bude Štikovská rokle hostit 30. června a 1. července. Bude to už po čtyřicáté, co se zde představí zahraniční závodníci. Letos čítá kalendář Mistrovství Evropy deset závodů. V polovině srpna se pojede v Nové Pace i jeden ze závodů Kosice Cup.

Zázemí závodiště bude před prvními závody opět vylepšeno a již nyní se mohou příznivci těšit na bohatý tištěný program evropského závodu, v němž se bude prezentovat již zmiňované jubileum. Prostor v medailoncích dostanou současní i bývalí špičkoví závodníci. Již v březnu se mohou příznivci vůně benzínu vydat na besedu s Janem Vitvarem, vnukem slavného motocyklového závodníka Antonína Vitvara. Uskuteční se 23. 3. a další informace budou včas uvedeny ve sdělovacích prostředcích.

Pavel Vydra


Mediální partneři


Partneři závodu

FUSCH OIL AUTOCROSS NOVÁ PAKA
FIA MISTROVSTVÍ EVROPY 2019


Ke stažení


Dokumenty


Interní

  • Informace pro členy (pouze česky)

Zápisy ze schůzí


MMČR v autocrossu

Seznam přihlášených jezdců
Převzatí jezdci0
Divize Buggy 1600
HARTMAN Filip
KADLEČÍK Martin
MIHULKA Lukáš
PETÁK Samuel
Divize D6
DUBRAVSKÝ Luděk
KOPENA Martin
MATĚJKA Jiří
PURMA Milan
Divize Junior Buggy
DUŘT Filip
KINDL Václav
NOVOTNÝ Jakub
PYTLOUN Daniel
Divize Kartcross
GÖTZ Jiří
HAVELKA Jiří
KOTĚŠOVSKÝ Stanislav
REZEK Jiří
Divize RB125
BÍLEK Petr
DOUBRAVOVÁ Hana
HORNIAKOVÁ Lea
JIŘIČKA Ladislav
MATĚJKA Jan
MIHULKA Sebastian
PLNÁ Eliška
Divize RB160
BRETOVÁ Bára
KNAP Matyáš
MALČEK Linda
MAREŠ Dominik
RUMREICHOVÁ Andrea
TÝR Bruno
Divize RB250
FLORIÁN Arnošt
MATĚJKA Jiří
MORC Daniel
PYTLOUNOVÁ Eliška
ŠAFRÁNEK Jakub
SULEK Tomáš
SVOBODOVÁ Kristýna
Divize Super Buggy
BARTOŠ Petr
FORMÁNEK Jiří
HRUBÝ Martin
JORDÁK Radek
SMRŽ Jan
ŠTĚTINA Jaromír
ŠTĚTINA Vladislav
Divize Touring Autocross
BRET Jiří