Vzpomínka na závodníka: Pavel Strniště.

2017-06-07

Úspěšný automobilový jezdec v závodech automobilů do vrchu a na okruzích začal závodit v roce 1975 s vozem Škoda 1000 MB. Jeho úplně prvním závodem byl oblastní závod v Poličce. Ze začátku mu motory připravoval tovární motorář Vilém Motl. Po vojenské službě se od roku 1980 objevoval na kopcích s legendární Škodou 130 RS, kdy mu už motory připravoval novopacký Milan Junek. Od oblastí postoupil přes "malý mistrák" až do federálního šampionátu a zařadil se do elity jezdců tehdejší třídy A2 1300 – Petra Doležala, Oldřicha Babáka, bratry Hankovy a další. A právě s lomnickým Petrem Doležalem udržoval vřelý vztah a několikrát mu k udržení licence zapůjčil závodní auto.

Jedním ze splněných snů byl zisk první výkonnostní třídy a tím i možnost složit okruhové zkoušky. Když skončila homologace erese, začal závodit s vozem Škoda 120 a později Škoda 130 L. Jako jeden z mála se může pochlubit zajímavou trojkombinací – byl u otevření nového mosteckého autodromu v roce 1984, zavíral starý okruh v Brně a v roce 1987 startoval jako jeden z prvních na novém brněnském okruhu.

Ve své kariéře více než dvacetkrát stál na stupních vítězů, například v Náměšti nad Oslavou, Lovosicích, Bílině, Hanušovicích, Kamýku nad Vltavou, Konici nebo Benecku. Za jeden z největších úspěchů považoval celkové páté místo v Mistrovství ČSSR třídy A2 1300 v závodech do vrchu v roce 1983, kdy jeho soupeři byli, vedle již zmíněných, Charouz, Král, Došek, Bold nebo Heřmánek.

V pondělí 5. června Pavel Strniště náhle odešel. Málokdy chyběl jako divák třeba na Barum Rally, kam byl zván jako V.I.P. host, nebo na autokrosových závodech ve Štikovské rokli. Letos se na nás poprvé bude při autokrosové Evropě dívat shora....

Pavel Vydra


Mediální partneři


Partneři závodu

FUSCH OIL AUTOCROSS NOVÁ PAKA
FIA MISTROVSTVÍ EVROPY 2017


Ke stažení


Dokumenty


Interní

  • Informace pro členy (pouze česky)

Zápisy ze schůzí


Fuchs Oil autocross Nová Paka, FIA Mistrovství Evropy

Seznam přihlášených jezdců
Převzatí jezdci0
Divize Buggy 1600
BUNDESMANN Henrik
HOLZLEITNER Marvin
HOLZLEITNER Walter
MANDEL Rene
MAXIAN Andrei Ion
NIKODÉM Petr
PETERS Kevin
POELARENDS Jimmy
REDING Nico
SCHANEN DOS SANTOS Max
ŠMÍD Filip
STRAUB Thomas
TEYGNIER Axel
VAN ASTEN Ed
VANĚK Milan
Divize Junior Buggy
GRENCIS Justs
HARTMAN Filip
JASPERS Styn
KINDL Václav
NOVOTNÝ Jakub
PYTLOUN Daniel
SCHANEN DOS SANTOS Bob
Divize Super Buggy
ALBERS Wiely
BARTELEN Mike
BARTOŠ Petr
CALLAGHAN Terry
CASARIN Davide
EGLI Hansueli
FEUILLADE Johnny
GRENCIS Ervins
HRUBÝ Martin
JORDÁK Radek
KUBÍČEK Jakub
PFALZ Armin
ŠMÍD Karel
SUKKEL Erwin
TAFANI Florent
Divize Touring Autocross
BOELE Adriaan
BROŽEK Jan
FEJFAR Václav
VÁVRA Pavel
VÝBORNÝ Otakar