Antoník Plevák skončil v Kopčanech druhý.

2016-06-23

Pro velmi kvalitní výsledek si ve slovenských Kopčanech, kde se řadu let jezdilo mistrovství ČSSR a Mistrovství Slovenska v silničních závodech motocyklů, dojel novopacký Antonín Plevák. Po zajímavém souboji s vítězným Tázlerem skončil na stříbrném stupínku. A to ve třídě Klasik 175 s motocyklem JAHA 125. Kopčany mají bohatou závodní minulost. První ročník se zde jel už v roce 1967, šestadvacátý v roce 1994, a před pár lety byla tradice motocyklových okruhů nedaleko za českými hranicemi obnovena. Délka nynějšího okruhu je 3120 metrů a je na něm sedm levých a čtyři pravé zatáčky.

V loňské sezóně skončil tento jezdec v seriálu CAMS celkově druhý, v M ČR pak pátý, když se objevil na startu osmi závodů.

„V loňské sezóně se mi nejméně povedl závěrečný závod v nedalekých Dymokurech, kde jsem měl větší pád po škrtnutí si v retardéru, a vedle pohmožděnin jsem měl hodně poničený motocykl. Mechanici jej sice opravili a já s bolestmi odstartoval, ale v posledním kole mě technická závada donutila odstoupit ze třetího místa.“

Udělal jsi na svém zajímavém motocyklu před sezónou nějaké změny nebo úpravy?

„Snažím se co nejvíce udržovat tento historický motocykl po otci v původním stavu, takže měním jen to nejnutnější – jedná se spíše o repase. Byla ale nutná oprava převodovky, výfuku a hlavně kapotáže, která byla hodně poničená po zmiňované havárii.“

Úvodní závody Antonín Plevák absolvoval na brněnském autodromu, a to hned dva. V prvním z nich – motocyklovém sprintu na šest kol dojel čtvrtý, ve druhém na deset kol dokonce třetí. Ještě větší úspěch přišel nedávno v Kopčanech.

„Po oba dny nás provázelo krásné, místy až příliš teplé počasí. Tréninky se mi podařilo v naší kategorii vyhrát a velice spokojen jsem by i se startem, kdy jsem se dostal do vedení, přestože s námi společně jely i dvěstěpadesátky. Na čele jsem jel až do pátého kola, kdy se přede mě dostal Jaromír Tázler a toto pořadí vydrželo až do cíle. Jsem velice spokojený,“ dodal jezdec, který „pojel“ mimo jiné i dvěstěpadesátkové yamahy a čezety.

Poděkování za pomoc patří mechanikům Petru Polmanovi a synu Matějovi Plevákovi a také sponzorům Autotron Tomáš Sedláček, Město Nová Paka, Pivovar Nová Paka a Ranč Diana. Také s jejich pomocí se zúčastní člen Autoklubu Nová Paka Antonín Plevák v letošním roce ještě Zlatého kahance v Těrlicku, srpnové Tourist Trophy v Hořicích a v září závodů na trati v Dymokurech.

Mediální partneři

Partneři závodu

FUSCH OIL AUTOCROSS NOVÁ PAKA
FIA MISTROVSTVÍ EVROPY 2017