O víkendu ve Štikovské rokli zaburácí motory: Jede se zde MMČR v autokrosu.

2019-05-22

Prvním vrcholem letošní motoristické sezóny v Nové Pace bude Mezinárodní mistrovství České republiky v autokrosu, které se uskuteční o víkendu 24. – 26. května 2019. Závodní víkend zahájí páteční administrativní a technické přejímky, které budou pokračovat i v sobotu ráno. Od půl jedenácté pak začnou první měřené tréninky. V půl čtvrté odpoledne odstartuje první série rozjížděk ve všech vypsaných kategoriích. Racer buggy pojedou v sobotu i druhé jízdy.

V neděli se začne závodit již od osmi hodin ráno druhou sérií rozjížděk. Třetí jízdy budou následovat od 9:45 hodin. Po přestávce nastoupí od půl jedné nejúspěšnější jezdci víkendu do semifinálových a finálových jízd, které určí konečné pořadí třetího závodu domácího šampionátu. Finálových jízd bude deset, semifinále lze přepokládat ve čtyřech kategoriích.

Organizátorům z Autoklubu Nová Paka se prezentovalo více jak sto třicet závodníků, včetně tří loňských Mistrů Evropy – Václava Fejfara, Petra Nikodéma a Jakuba Novotného. Nebudou chybět ani další přední jezdci v čele s Petrem Bartošem, Milanem Vaňkem, Radkem Jordákem, Jakubem Kubíčkem, nestárnoucím Jaroslavem Hoškem, Romanem Keřkou, Filipem Hartmanem, Danielem Pytlounem a dalšími. Před závody desítky dobrovolníků pracovaly na úpravě závodní trati a bezprostředního okolí podle nařízení mezinárodní automobilové federace FIA. Závodní trať tak obdržela licenci na závody Mistrovství Evropy, které se zde letos uskuteční 5. – 7. července 2019 za účasti nejlepších evropských jezdců z více jak patnácti zemi.

Spousta fanoušků přijde povzbudit především domácí jezdce. Spravit chuť si bude chtít po neúspěšném začátku sezóny v německém Seelowě Václav Fejfar, který zároveň závody pojme jako ostrý test před evropským dvojzávodem v Litvě a Lotyšsku. Fejfar se na závody nesmírně těší a věří, že si do rokle najde cestu i velké množství diváků. To Jakub Novotný bude chtít prodloužit letošní vítěznou vlnu na domácích i evropských tratích. Velké starosti měl bělohradský Lubor Zívr, kterého sestřelil v Humpolci jeden ze soupeřů a vedle zdravotních problémů měl i hodně poničené auto. Podle posledních informací do závodů nastoupí. S novým speciálem divize Buggy 1600 se představí Filip Hartman. A do bojů o body zasáhnou i další členové Autoklubu Nová Paka.

Předpověď počasí by měla být pro závody příznivá a ředitelství závodů z Autoklubu Nová Paka zve všechny nadšence motoristického sportu a přeje jim při sledování novopackého autokrosu nevšední zážitky.