Reprezentují Autoklub Nová Paka.

2019-05-06

Před novopackým závodem byly odjety již dva závody Mezinárodního mistrovství ČR v autokrosu, a to na tratích v rakouském Hollabrunu a v Humpolci. Na domácí trati ve Štikovské rokli se představí hned několik závodníků, kteří jsou členy Autoklubu Nová Paka. Pětinásobný Mistr Evropy Václav Fejfar, vítěz osmačtyřiceti závodů ME, pojede v divizi Touring Autocross s vozem Škoda Fabia třetí generace. Dosáhne Fejfar v letošní sezóně na jubilení padésáté vítězství v ME? Jeho soupeřem bude i Lubor Zívr z Lázní Bělohrad, který boduje především v D5. Loňský Mistr Evropy Jakub Novotný potvrzuje zatím roli favorita v Junior Buggy a vede MM ČR. Zde je celkově pátý Ondřej Medlík. Se zajímavým speciálem Kawasaki Turbo se představí do Buggy 1600 přestopivší Filip Hartman. V divizi 2 pak pojedou o body s vozy Mazda Roman a Lukáš Vávrovi. Před domácím publikem se bude chtít vytáhnout i Kristýnka Svobodová, která rovněž přestoupila do nové divize RB 250.