Tiskovka v Nové Pace: Do závodů zbývá týden.

2018-06-23

Ve čtvrtek odpoledne se uskutečnila v salónku restaurace Ježkův statek v Nové Pace tisková konference před závodem Mistrovství Evropy v autokrosu. Přítomní novináři, fotografové a zástupci sponzorů se dozvěděli nejnovější informace ohledně příprav závodu a také seznamu přihlášených závodníků, který bude zřejmě opět nejpočetnější v celém seriálu Mistrovství Evropy.

Doposud zaslalo svou přihlášku k pátému závodu ME více jak stodvacet jezdců ze sedmnácti zemí Evropy. Přítomni byli také dva reprezentanti České republiky. Václav Fejfar, který zatím suverénně vede divizi Touring Autocross a Jakub Novotný, vítěz úvodního závodu ME a celkově čtvrtý v pořadí kategorie Junior Buggy. Pro oba má závod ve Štikovské rokli specifický charakter, neboť zdejší trať oba dokonale znají, ale očekávání jejich příznivců je zároveň velice svazující. Oba se po tiskové konferenci vydali na čtvrtý závod do německého Matschenbergu.

Už pár dní po německých závodech začnou první účastníci najíždět do depa v Nové Pace, kam se přesunou právě ze zmiňovaných závodů. Největší "nápor" příjezdů lze očekávat ve čtvrtek a v pátek, kdy také proběhnou administrativní a technická přejímka. Zároveň je v závěrečné fázi také příprava obsáhlého, fotkami obohaceného programu. Nezbývá, než pozvat všechny příznivce na kvalitní autokros.

Pavel Vydra

Odkazy