O víkendu Matschenberg a pak už Štikovská rokle.

2018-06-20

Čtvrtým závodem v německém Matschenbergu kousek za českými hranicemi pokračuje o víkendu za přihlížení řady českých fanoušků Mistrovství Evropy v autokrosu. Na tradiční trati se představí v rámci ME v Junior Buggy sedmnáct jezdců, včetně Jakuba Novotného, Filipa Hartmana a Daniela Pytlouna. Mezi deseti „plechovkami“ nechybí z čela kategorie Václav Fejfar, Martin Samohýl, Adriaan Boele.

Nejvíce přihlášených čítá třída Buggy 1600, celkem třiatřicet. Vedle pravidelných českých účastníků Milana Vaňka a Petra Nikodéma poslal svoji přihlášku i Jiří Svoboda. V Super Buggy pak bude o evropské body bojovat dvacet osm jezdců. Z desítky celkového pořadí budou startovat všichni, i zatím nejlepší český zástupce třetí Jakub Kubíček, Petr Bartoš, Roman Keřka, Radek Jordák nebo Jaroslav Hošek. Celkem je tedy přihlášeno osmdesát osm závodníků.

V Nové Pace už počet přihlášených překročil číslo sto dvacet. Téměř padesát jezdců má zájem odstartovat v Buggy 1600, a to včetně navrátilce Víti Nosálka, více jak čtyřicet v Super Buggy. A na semifinálovou jízdu to vypadá se sedmnácti účastníky v Junior Buggy.V kategorii Touring Autocross pojede šest českých a šest zahraničních účastníků. Závod ve Štikovské rokli uzavře první polovinu šampionátu.

Pavel Vydra

Odkazy