Mistrovství Evropy v autokrosu Nová Paka: Počet přihlášených překročil stovku.

2018-06-13

Dvanáctého června počet přihlášených k pátému závodu Mistrovství Evropy v autokrosu v Nové Pace překročil stovku. Celkem čtrnáct mladých závodníků je přihlášeno v Junior Buggy. Nechybí leader Just Grencis, Bart van der Putten, ale také naši Novotný, Hartman, Pytloun, Kindl a Švorc, kteří určitě nebudou chtít hrát „druhé housle“.

Desítku přihlášených hlásí kategorie cestovních vozů Touring Autocross. K pravidelným účastníkům Fejfarovi, Samohýlovi, Výbornému, Ottobonimu, Boelemu Henndersdorfové přibyli také Brožek s Bartošem, kteří se budou chtít před domácím publikem určitě vytáhnout. Co se týče značky, tak převládají fabie, kterých je zatím sedm.

Třicet devět jezdců je přihlášeno v Buggy 1600 a vypadá to, že tato divize bude opět nejpočetnější. A opět nechybí ti nejlepší v čele s Petrem Nikodémem, Milanem Vaňkem, Laubachem, Wibbelerem, Petersem, Buddelmeyerem, Mandelem. Přihlášeni jsou i Jiří Svoboda a Filip Šmíd, kteří se na evropských závodech letos objeví poprvé.

Hodně početné a kvalitní startovní pole se sejde v divizi Super Buggy. Osmatřicet jezdců není určitě konečné číslo. A je tu opět kompletní evropská špička – Stubbe, Grencis, Feuillade, Tafani, Bartelen, Callaghan, Hinnenkamp, Albers. Ale také čeští závodníci Kubíček, Bartoš, Štětinové, Keřka, Horák, Hrubý, Jordák, Hošek, Šmíd. Pestré složení startovního pole není jen podle techniky, ale také podle národností, neboť je už zastoupeno patnáct evropských zemí. Závody ve Štikovské rokli se uskuteční 30. června a 1. července. Již ve čtvrtek 21. června se uskuteční v odpoledních hodinách v salónku Restaurace Ježkův statek v Nové Pace tisková konference za účasti několika českých reprezentantů.

Pavel Vydra

Odkazy