Evropská autokrosová Paka se blíží.

2018-05-30

O víkendu lotyšská Bauska, další víkend litevské závodiště Vilkyciai, koncem června Matschenberg a na páté evropské zastavení se už chystá Štikovská rokle u Nové Paky. K víkendovému závodu přijede do lotyšské Bausky nedaleko Rigy více jak osmdesát závodníků. Nebudou chybět ani Filip Hartman nebo vítězové úvodního závodu Jakub Novotný (Junior Buggy) a Václav Fejfar (Touring Autocross).

Fejfar se po vyhraném závodě v Seelowě potýkal se závadou na motoru. Původně banální porucha byla po analýze vyhodnocena jako dosti zásadní a motor musel projít znovu repasí. Lužanský jezdec je rád, že může nakonec i za velké pomoci přátel do Bausky, kde se mu tradičně daří, vůbec odjet."Děkuji Aleši Vágnerovi za zapůjčení dodávky, vleku a servisu našeho vozu VW transporter, kterými nahrazujeme nedokončenou přestavbu našeho přepravního autobusu,"řekl těsně před odjezdem Václav Fejfar.

Informace z organizačního výboru Autoklubu Nová Paka napovídají, že měsíc před startem už je přihlášeno více jak sedmdesát jezdců v čele s Albersem, Bartošem, Keřkou, Stubbem, Callaghanem, Fejfarem, Samohýlem, Brožkem, Petersem, Nikodémem, Laubachem nebo Feuilladem. Nechybí ani úplní nováčci novopackého klání, kteří doposud na náročné trati nestartovali. A podle této informace lze očekávat, že do Paky přijede opět hodně početné startovní pole okolo sto třiceti jezdců. Protože se bude jednat o pátý závod Mistrovství Evropy, který uzavře první polovinu šampionátu, jeho výsledky už hodně napoví o ambicích jezdců na mistrovské tituly ve všech čtyřech kategoriích.

Týden před závodem se uskuteční v salónku restaurace Ježkův statek tisková konference za účasti tří českých reprezentantů. V přípravě je již také program, který mimo jiné připomene první mezinárodní závod v roce 1978, prvního vítěze "plechovek" Derbera, naše bývalé úspěšné závodníky Vojtu a Prynycha a nebudou chybět ani informace o současných předních českých a zahraničních jezdcích.

Pavel Vydra

Odkazy