Druhý závod MM ČR v autokrosu se blíží.

2018-05-04

Ve čtvrtek 3. května odpoledne se uskutečnila v salónku Restaurace Ježkův statek v Nové Pace tisková konference před druhým závodem Mezinárodního mistrovství České republiky v autokrosu za přítomnosti zástupců ředitelství závodu a talentovaného jezdce Junior Buggy, člena autoklubu Nová Paka, Filipa Hartmana. Byly zde řečeny nejnovější informace týkající se blížícího se závodu a plánů na sezónu zmiňovaného závodníka.

Od roku 1971 se nepřetržitě jezdí ve Štikovské rokli u Nové Paky autokrosové závody. To už je úctyhodných sedmačtyřicet let. V některých letech domácí šampionát, někdy závody Mistrovství Evropy. A v řadě sezón obojí. Také letos přivítá Štikovská rokle dva vrcholné závody.

Ten první se uskuteční ve dnech 11. až 13. května jako Mezinárodní Mistrovství České republiky. Podle posledních informací ze sekretariátu závodu se k němu přihlásilo 125 jezdců v jedenácti kategoriích. Nejvíce v divizi Kartcross dvacet čtyři, dále v Super Buggy osmnáct. V nové kategorii D2 pak zaslalo své přihlášky jedenáct účastníků, kteří budou připraveni ke startu s různorodou technikou – vozy Škoda Favorit, Felicia, Ford, Peugeot, Mazda, Renault nebo BMW.

Velký zájem o start na náročné trati je také mezi nadějemi v Racer Buggy. Přihlášky do tří kategorií zaslalo třicet dva mladých závodníků a závodnic. Podíváme – li se do celkové startovní listiny, nechybí v ní ze známých jmen prakticky nikdo. Kubíček, Nikodém, Keřka, Fejfar, Brožek, Jordák, Smrž, Štětina, Hošek a další jsou zárukou zajímavých soubojů o přední příčky.

Již v pátek začnou od půl sedmé večer přejímky, které pokračují v sobotu od brzkých ranních hodin. V půl jedenácté otevře závodní program první měřený trénink. Kvalifikační jízdy odstartují v 15:30. Závěr dne obstarají druhé rozjížďky divizí Racer Buggy. V neděli se začne závodit již od osmi hodin druhou sérií rozjížděk. V 9:45 pak startuje třetí série rozjížděk. Po přestávce nezbytné na úpravu tratě začne nejzajímavější část závodního víkendu ve Štikovské rokli, a to semifinálové a finálové jízdy. Slavnostní předání cen nejlepším se uskuteční ve třech blocích, vždy po dojezdu několika kategorií.

Podruhé se autokrosaři letos sejdou v Nové Pace 30. června a 1. července. Pátý závod desetidílného seriálu Mistrovství Evropy přivítá celou českou i evropskou elitu. Mezinárodní závod se zde pojede čtyřicátým rokem.

Pavel Vydra

Odkazy