Seznam přihlášených se blíží stovce.

2018-04-20

Kdo bude jubilejním stým přihlášeným jezdcem k závodu Mezinárodního mistrovství České republiky v autokrosu v Nové Pace? Organizátoři registrují k 20. dubnu již devadesát sedm jezdců, a to do závodů zbývá více jak dvacet dní. A nejde jen o počet, ale také o kvalitu, která je ve všech divizích ze seznamu přihlášených patrná.

Na závodišti a jeho zázemí finišují přípravy na závod, který se uskuteční 11. - 13. května a bude druhým závodem letošního MM ČR po Humpolci. Již týden před ním se také odjede první závod Mistrovství Evropy, a to v německém Seelowě, takže autokrosoví reprezentanti si moc nevydechnou.

V Racer Buggy 150 je přihlášeno jedenáct borců v čele s D. Starostou, T. Vejmolou a E. Pytlounovou. Šest účastníků je zatím v RB 125, mezi nimi čtyři dívky. RB 160 je oproti předcházejícím rokům pěkně obsazena – zatím zaslalo přihlášky devět jezdců. Tradičně nejpočetnější je už nyní kategorie Kartcross. Mezi dvaadvaceti přihlášenými jsou Doležal, Benda, Mrvka, Havelka, Ducháček nebo Švestka.

V nové divizi D2 pro nehomologované vozy s jednou poháněnou nápravou jsou tři, ale očekává se účast okolo osmi jezdců. Velké souboje svádějí také závodníci v Divizi 6. Tady nechybí Tomáš a Jakub Jánošovi, Purma, Antony, Kopena a Matějka. Ve velkých "plechovkách" je zatím osmička přihlášených – Bret, Horčička, Brožek, Mahr... O čelo Junior Buggy budou zřejmě usilovat mezi šesticí Novotný, Hartman a Pytloun. Stejný počet hlásí i Buggy 1600, kde nechybí loňský Mistr Evropy i ČR Petr Nikodém. V královské divizi Super Buggy zaslalo přihlášku šestnáct jezdců a jsou mezi nimi Jordák, Keřka, Kubíček, Hošek, Smrž, Štětina a další.

Pavel Vydra

Odkazy