Seznam přihlášených se pěkně zaplňuje.

2018-04-12

I když zbývá do závodu Mezinárodního mistrovství ČR v autokrosu v Nové Pace ještě téměř měsíc (12. – 13. května), pořadatelé z Autoklubu Nová Paka již registrují více jak padesátku účastníků. Mezi nejmenšími v kategoriích Racer Buggy je to deset závodníků a zatím nejpočetnější startovní pole hlásí Kartcross, kde se registrovalo třináct jezdců.

V divizi 6 by neměl chybět Zdeněk Antony se Škodou Garde, Kopena nebo Purma. Ve „velkých plechovkách“ potvrdili účast ve Štikovské rokli Jiří Bret, Dušan Horčička a Radek Plichta. Pořadatelé stále čekají na přihlášku prvního účastníka v nově vypsané divizi 2.

Novotný, Hartman, Svoboda, Švorc, to jsou první zaregistrovaní v Junior Buggy, kde by počet letos měl být daleko vyšší než vloni. V Buggy 1600 nechybí úřadující Mistr Evropy Petr Nikodém. Samozřejmě, že vyvrcholením autokrosových závodů bývá divize Super Buggy. Tady svoji účast potvrdili mimo jiné Jakub Kubíček, třiasedmdesátiletý nestor Jaroslav Hošek, Štětina, Smrž a nově v královské divizi i Gomzjakov.

Ve čtvrtek 3. května se v odpoledních hodinách se uskuteční v salónku Ježkova statku v Nové Pace tisková konference. Program závodu MM ČR začne oficiálně již v pátek v podvečer 11. května přejímkami. Sportovní část zahájí sobotní tréninky.

Pavel Vydra

Odkazy