Autokrosaři budou sbírat body ve Francii.

2017-07-19

Ve Francii se o víkendu uskuteční již pátý závod letošního Mistrovství Evropy v autokrosu. Evropský šampionát se tak přehoupne do své druhé poloviny. Pořadatelům nedaleko městečka Saint Georges de Montaigu se přihlásilo 125 závodníků v rámci ME a dalších asi dvacet jezdců v domácí kategorii „plechových aut“ Maxi Tourisme.

Hlinitopísčitá trať je dlouhá 919 metrů a leží pětačtyřicet kilometrů jižně od Nantes. Těžké to budou mít zejména jezdci divize Buggy 1600, kterých je oficiálně přihlášeno 61. Prosadí se naši Nosálek, Nikodém a Vaněk na přední příčky? Také v Super Buggy startují Francouzi, kteří jinak nejedou celý šampionát a budou se snažit ztížit postup pravidelným účastníkům do finále. Proniknout tam budou chtít i Bartoš, Jordák, Kubíček nebo nestárnoucí Hošek.

Ani menší počet přihlášených v Junior Buggy a Touring Autocross neznamená nezajímavé souboje. Jičínsko budou v těchto kategoriích zastupovat Jakub Novotný, Filip Hartman a loňský vítěz Václav Fejfar. Ten ke svému startu dodává: „Opět budeme startovat s dvojkovou fábií, protože jsme zatím u nově postaveného vozu uspokojivě nevyřešili problém se zadní nápravou. Věřím, že se závodní speciál podaří připravit do dalšího závodu ME v Přerově. Po novopackém závodě jsme celý vůz překontrolovali, některé namáhané díly vyměnili, provedla se revize motoru, který na domácí půdě nepracoval naplno. Útok na evropský titul již není reálný, ale pokusíme se zabojovat o celkové třetí místo.“

První závodní jízdy startují v sobotu od šestnácti hodin. Semifinálové a finálové jízdy pak v neděli od čtvrt na čtyři odpoledne.

Pavel Vydra

Odkazy