Sobota ve Štikovské rokli ze sportovního hlediska nezklamala.

2017-07-01

Do čtvrtého závodu Mistrovství Evropy v autokrosu v Nové Pace bylo celkem přijato 112 jezdců z původně 121 přihlášených. Měřené tréninky se odehrály v klidné atmosféře až na jednu výjimku. Divákům zatrnulo, když po několika přemetech skončil až v lese vůz Martina Samohýla. Naštěstí jezdec vystoupil nezraněn a mechanici připravili závodní speciál i pro další účast v závodě.

První rozjížďky začaly krátce před šestnáctou hodinou a vítězství zaznamenali v Junior Buggy Grencis a Ovcharov, v Touring Autocross Aleš Fučík. V početných kategoriích Buggy 1600 a Super Buggy zvítězili Peters, po skvělém finiši Nikodém, dále Wibbeller, Laubach a Hanneken. V královské třídě si pak pro vítězství dojeli Kubíček hledající optimální formu po velké havárii v Matschenbergu, Grencis, Bartelen, další neotřesený jezdec po velké ráně Petr Bartoš a suverén Stubbe.

V obou těchto divizích bylo převzato čtyřiačtyřicet jezdců. A souboje v těchto kategoriích byly opravdu velice napínavé a ukončily sobotní hodnotnou sportovní podívanou.

Při proměnlivém počasí sledovalo první závodní den několik tisíc diváků. V neděli se začne závodit již od půl deváté ráno, kdy jsou na programu druhé kvalifikační jízdy. Diváci se již těší na slavnostní představení jezdců spojené tradičně s doprovodným programem.

Pavel Vydra

Odkazy