Necelých 14 dní zbývá do závodu ME v Nové Pace.

2017-06-18

Již necelých čtrnáct dní dělí Štikovskou rokli od dalšího závodu ME v autokrosu. Řadu let se seznam přihlášených pěkně zaplňuje a ke dni prvního termínu přihlášek se celkem prezentovalo 117 závodníků z patnácti zemí. Nejvíce jezdců, celkem čtyřicet sedm, je přihlášeno v divizi Buggy 1600. Podle dosavadního průběhu je velká šance na to, že zde budou hrát přim i čeští jedzci Nikodém, Vaněk, Nosálek, Šmíd a Tříska. Zajímavým jménem je Florent Vincendau, syn slavného jezdce. Jen o dva jezdce méně je zapsáno v královské divizi Super Buggy. Zárukou kvality jsou Stubbe, Anacletto, Callahghan, Feuillade, Grencis, Hinnenkamp, Albers, Makhlouf, Bartoš a řada dalších.

Dále si přijede zazávodit čtrnáct juniorských jezdců. Letos nejpočetnější startovní pole se zřejmě sejde i mezi "plechovými" auty, zatím je přihlášeno třináct. V čele s českými favority Fejfarem, Samohýlem, Fučíkem nebo Výborným. Z evropské špičky nechybí v žádné z kategorií nikdo, naopak se zde objevují jezdci, kteří v Mistrovství Evropy startují jen příležitostně na vybraných tratích.

Jž řadu týdnů probíhají na závodišti i v zázemí úpravy, finišuje například nezbytná výměna svodidel po levé straně výjezdu po startu do kopce. Intenzívně se pracuje také na konečné podobě programu, který bude opět obsáhlý a ve větších medailonech budou představeni František Kačírek a Josef Keřka. Vzpomínkou se vrátíme o třicet let zpět do roku 1987. Již tento čtvrtek proběhne od jedenácti hodin v Nové Pace v Restauraci Ježkův statek tisková konference za účasti fotografů se zástupci ředitelství závodu a jezdců Fejfara a Bartoše.

Pavel Vydra

Odkazy