V Nové Pace "padla stovka".

2017-06-08

Je to neuvěřitelné, ale čtrnáct dní před oficiální uzávěrkou přihlášek ke čtvrtému závodu Mistrovství Evropy v autokrosu v Nové Pace, byla pokořena magická stovka. Lze tedy předpokládat, že konečný počet přihlášených se vyšplhá k číslu sto třicet, možná i výše.

V kategorii Junior Buggy je dvanáct jezdců v čele s Grencisem, Furazhkinem, Ábrahámem a našimi bratry Prokopovými, Hartmanem, Novotným. České barvy převládají v divizi Touring Autocross – Fejfar, Fučík, Samohýl, Výborný, Bartoš, Bret ale také Boele, Hennersdorf, Walder.

Buggy 1600 zatím registrují pětatřicet jezdců. Vedle našich Nikodéma, Vaňka, Nosálka a Šmída jsou zde Laubach, Hanneken, Buddelmeyer, Küches, Peters, Reding a další. Zatím nejvíce přihlášek dorazilo do divize Super Buggy, kde budou o nejvyšší posty bojovat Stubbe, Grencis, Bartelen, Anacleto, Feuilade, Ninnenkamp, Callaghan, Albers s našimi zástupci Kubíčkem, Bartošek, Jordákem, Keřkou, Hoškem.

Dosavadní přihlášení jsou z patnácti zemí, zajímavostí je Gilberto Benoit, který má u své národnosti uvedenu Argentinu. Pro závod bude opět vytištěn obsáhlý program, který mimo jiné představí v hlavních medailoncích Františka Kačírka a Josefa Keřku. Nebude chybět ani historické ohlédnutí za rokem 1987.

Pavel Vydra

Odkazy