Václav Fejfar ve Vilkyciai: Každý den není posvícení.

2017-06-06

Druhým závodem v litevském Vilkyciai pokračovalo Mistrovství Evropy v autokrosu. Na start se v závodě, který byl teprve podruhé součástí evropského šampionátu, postavilo dvaašedesát jezdců ve čtyřech divizích. Po devíti v Touring Autocross a Junior Buggy, třiadvacet v Buggy 1600 a dvacet jedna v Super Buggy.

V Junior Buggy podle předpokladů vyhrál Rus Furazhkin před Grencisem a naším Dominikem Prokopem. Velice pěkné čtvrté místo vybojoval Filip Hartman. Také v divizi Touring Autocross se sešla necelá desítka jezdců, což znamenalo čtyři "finálové"jízdy. V tréninku dominoval Samohýl před Fučíkem a Fejfarem, který představil zbrusu nový vůz – Fábii třetí generace. První dvě jízdy dopadly stejně - vyhrál Samohýl před Fejfarem a Fučíkem. Ve třetí jízdě zvítězil Václav Fejfar před Alešem Fučíkem a Adriaanem Boele. Finálová jízda gradovala v posledním kole, kdy Václav Fejfar ve snaze podjet Samohýla s Fučíkem trefil břeh a po šesti kotoulech nový vůz dokonale pokřtil:"Byla to jezdecká chyba spojená s technickou závadou - po celý víkend nám "ujížděla" zadní náprava, vůz se choval značně neklidně, navíc mi ve zmiňovaný okamžik nešel ostřikovač. Práce na autě bude hodně, ale naštěstí hlavní komponenty – motor, turbo, podvozek, zůstaly prakticky nepoškozeny," řekl zklamaný čtyřnásobný mistr Evropy. Za Fučíkem a Samohýlem si opět pro pódium přijel Boele, který řídí vůz na ruční ovládání.

Dobře rozjeto to mají Češi po závodě v Litvě v Buggy 1600. Suverénně zde vyhrál Milan Vaněk před Kenny Redingem a Vítem Nosálkem. Osmé místo obsadil Petr Nikodém. Pěkný pohled je na celkové výsledky po dvou závodech. Vede Nosálek před Nikodémem a šestý je Vaněk. Trošku hůře jsou na tom čeští zástupci v Super Buggy, když nejlepším z nich byl osmý Martin Hrubý a do desítky se vešel ještě devátý Petr Bartoš. Vyhrál Stubbe před Tafanim a Bartelenem. Celkově je Bartoš osmý a dvanáctý Kubíček.

Evropský šampionát bude pokračovat koncem června v Matschenbergu a týden nato přivítá evropskou elitu Nová Paka. Není bez zajímavosti, že už nyní, čtrnáct dní před uzávěrkou, je v Pace přihlášeno více jezdců než startovalo v Litvě.

Pavel Vydra

Odkazy