Autokrosová "Evropa" se kvapíkem blíží.

2017-05-29

Přestože do startu závodu Mistrovství Evropy v autokrosu v Nové Pace zbývá ještě měsíc, seznam přihlášených jezdců se začíná pěkně zaplňovat. Padne letos rekord v účasti? Na to si musíme ještě pár dní počkat.

K 28. květnu se již zaregistrovalo více jak padesát jezdců už nyní z jedenácti zemí Evropy. V Junior Buggy například Just Grencis, Furazhkin, Hartman, v divizi Touring Autocross vloni v Pace bronzová Grita Hennersdorf, dále Fučík, Fejfar, Jan Bartoš, Výborný.

Početné už je startovní pole Buggy 1600, kde jako zajímavost je hned několik zástupců Lucemburska, ale také Laubach, Buddelmeyer, Prokopowicz, Holzleitner, Nikodém, Vaněk, ale i několik nováčků. Také v Super Buggy organizátoři očekávají okolo padesáti jezdců. Nyní už nechybí Callaghan, Albers, Grencis, Bartelen, Feuillade, Kubíček, Bartoš, Štětina, překvapení MM ČR Ital Valsecchi a další.

První evropský závod v Seelowě již je za námi, nyní se autokrosová karavana přesouvá do litevského závodiště Vilkyciai, kde se podruhé pojede již tento víkend. Koncem června se bude závodit tradičně v Matschenbergu a týden nato (1. a 2. července) ve Štikovské rokli.

Pavel Vydra

Odkazy